Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

До уваги закарпатців: перелік медичних послуг, які повністю оплачує держава

Які медичні послуги повністю оплачує держава? Що робити, якщо в установі не надають таких послуг або вимагають за них гроші? Відповіді на ці запитання читайте у наступному інформаційному матеріалі.
У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) розповіли, які тести і аналізи входять в безоплатний гарантований пакет медпослуг первинної допомоги і що робити, якщо в медустанові вимагають за них гроші.

Розпочався важливий етап трансформації системи охорони здоров'я. Перші комунальні та приватні медустанови, які підписали договори з Нацслужбою здоров 0146я України (НСЗУ) , почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». У той же час з 1 липня 2018 року діє новий список послуг первинної медичної допомоги - обов'язковий для виконання всіма установами первинної медичної допомоги, незалежно від моделі фінансування (наказ МОЗ «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» від 19 березня 2018 року № 504 ).

Всі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано безкоштовні і оплачуються з державного бюджету. Зокрема, зазначається, що в гарантований пакет послуг первинної медичної допомоги входять такі аналізи:

- загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
- загальний аналіз сечі;
- глюкоза крові;
- загальний холестерин;
- швидкий тест на вагітність;
- швидкий тест на тропоніни (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда);
- швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Також лікар первинної медичної допомоги при необхідності вимірює артеріальний тиск і робить електрокардіограму.

Інші дослідження і аналізи при необхідності виконуються за направленням вашого лікаря в поліклініках або лікарнях.Такі дослідження можна пройти за призначенням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра в закладі охорони здоров'я, де він веде прийом.

Що робити, якщо в установі не надають таких послуг або вимагають за них гроші:

- Дізнайтеся, чи працює вже ваша установа первинної медичної допомоги з Національною службою здоров'я, на офіційному сайті Служби:

- Якщо у медустанови є договір з НСЗУ, звертайтеся зі скаргою на Урядову гарячу лінію - 15-45. З осені в Нацслужби здоров'я запрацює власний контактний центр, куди можна буде звернутися.

- Якщо ваша установа ще не підписало договір з НСЗУ, зверніться зі скаргою до головного лікаря і / або в місцевий департамент або відділ охорони здоров'я.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.