Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Кошти виділили, а реставрацію Невицького замку досі не розпочали


Невицький замок – справжня перлина Закарпаття. Чудове місцерозташування, неймовірний вид з об’єкту, а також технологія його зведення робить твердиню по-справжньому унікальною. Задовго до сформульованого Блезом Паскалем закону будівники фортеці застосували неймовірні на той час інженерні хитрощі,що дало змогу забезпечити твердиню водою. Археологічні розкопки,які тут проводили не один рік підтвердили унікальність фортеці. І саме ці знахідки, а також робота волонтерів, які власними силами не один рік рятували об’єкт від занепаду сприяли тому,що на проект звернули увагу.

На реставраційні роботи було виділено більше 11 мільйонів грн – 10 мільйонів 700 тисяч - повинно було надійти з Державного бюджету в рамках фінансування проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу, ще 500 тис. грн на реставрацію виділили з обласного бюджету Закарпаття. Згідно проекту тут передбачено консервацію руїн замку - реставрацію центральної вежі з повною заміною покрівлі та укріпленням дерев’яних конструкцій, будівництво оглядового майданчика, укріплення стін вежі, реставрацію малої вежі і ще деякі додаткові роботи.Фактично на реалізацію цього масштабного проекту залишилося 1,5 роки. Проте з незрозумілих причин справа далі обіцянок не просунулася.

Під час зйомок до руїн Невицького замку підійшла група туристів – вони вражені занедбаним станом пам’ятки архітектури. Екскурсоводи також дивуються-один із найпопулярніших туристичних об’єктів в краї і у такому стані. Наразі редакція М-студіо надіслала запит до управління культури Закарпатської ОДА, якому в оперативне управління було передано Невицький замок. Тож про причини затримки реконструкції та чи розпочнуть нарешті ремонтні роботи ми повідомимо у наших наступних випусках.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.