Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Берегові розпочалися Дні єврейської культури


7 червня у Берегові в приміщенні Малої синагоги відбулося відкриття фестивалю "Закарпатські дні єврейської культури". Він проводиться вже вдруге.

Розпочався він з виконання гімнів трьох держав - України, Угорщини та Ізраїлю. З вступним словом виступили організатори та спонсори - представники фундації "Шалом" Еріка Тодерішко та Йожеф Вайс, координатор програми Андрея Деак.

Привітав гостей та учасників Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він зазначив, що подібні фестивалі спрямовані для укріплення зв'язків між народами, які проживають на Закарпатті. Серед них представники єврейської нації, які мають багату культурну традицію. Він нагадав, що уряд Угорщини щорічно виділяє значні суму на відновлення історичних пам’яток угорських євреїв, адже вони також також є частиною культурного надбання країни.

З концертною програмою виступили музиканти з румунського Коложвара - Роберт Ваш Лацко та Андраш Сейп. Вони виконали відомі
мелодії угорською та ідіш, такі як "Шалом Алейхем" ("Мир вам"), в тому числі сакральні та ліричні пісні. Концерт вийшов напрочуд душевним і теплим, артистів довго не відпускали і вимагали продовження "на біс".

Також, як і було анонсовано, свою картину із зображенням Великої синагоги подарував єврейські громаді міста художник Йосип Вассер, колишній ужгородець, а нині успішний ресторатор в Будапешті.

— На жаль, синагогу було практично знищено за радянських часів. Я ж хотів зобразити її в такому вигляді, якою бачили цю величну будівлю мої предки, закарпатці у довоєнний період. Сподіваюся, що колись вдасться провести реставрацію, і сучасники знову на власні очі побачать цю красу, - зазначив Йосип Вассер.

Дні єврейської культури в Берегові триватимуть до 10 червня. Щодня відбуватимуться концерти, вхід на який безкоштовний для всіх. Радимо завітати, адже культурна програма дуже насичена, різнопланова та цікава.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.