Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Колоритний гуцульський фестиваль «Берлибаський бануш» відбувся на Рахівщині


У неділю, 13 травня, у мальовничому куточку Рахівщини - селі Костилівка відбувся XI гуцульський фестиваль "Берлибаський бануш". На свято зібралося чимало гостей, серед них керівники області, району, представники місцевого самоврядування, посадовці та громадські діячі. 

Захід організовано Костилівською сільською радою, Рахівською районною державною адміністрацією, Рахівською районною радою, депутатом Рахівської районної ради Юрієм Сасом, за сприяння та підтримки голови Рахівської РДА Павла Басараби. Партнери фесту - Карпатський біосферний заповідник, Великобичківське ЛГ, генеральним спонсором виступила група енергетичних компаній РЕНЕР, що є лідером із будівництва в області об'єктів альтернативної енергетики. Також серед спонсорів ТОВ ЕВК, маркет «Думен», компанія «Нова пошта», магазин «Криничка» та інші.

Свято розпочалося у підніжжі "Скелі Кохання" на окраїні села. Там учасники заходу під звуки трембіт, дзвінкий спів місцевих колективів та енергійні гуцульські танці запалили традиційну ватру. Почесну місію виконав заступник голови облдержадміністрації Віктор Микулін та ґазда села Микола Скирчук. Відтак урочистою ходою колона вирушила до основного місця проведення фесту у центрі Костилівки.

Тут було розгорнуто цікаву колоритну виставку-ярмарок гуцульських виробів, продукції та одягу, локацію корінного меценату фестивалю – корови Берлибашки, а місцеві господині приготували для дегустації різнобарв'я смаколиків.

«Головна мета фесту – зберегти, примножити та передати молодому поколінню давні традиції нашого колоритного гуцульського краю. Дійство з кожним роком набирає все більших розмахів та популярності як серед мешканців Рахівщини, так і далеко з-за її меж. Фест охоче відвідують гості з інших областей і навіть з-за кордону, щоб відчути цю неповторну атмосферу та доторкнутися до багатої історії нашого краю», - розповідає співорганізатор фестивалю депутат Рахівської районної ради Юрій Сас.

Опісля короткої офіційної частини, протягом якої почесні гості зверталися з привітаннями до присутніх на святі, на сцені виступали гуцульські колективи та запрошені гості.
Та все ж у центрі уваги було приготування баношу - місцевої страви на кукурудзяній муці та сметані. Для найкращих майстрів із різних куточків Закарпаття організатори влаштували змагання - страву дегустувало не тільки журі, але й усі охочі. Відтак за підсумками проведення турніру кожен з учасників отримав відзнаки та пам'ятні призи від спонсорів.

Родзинкою програми фестивалю стала концертна програма володаря золотого диску Василя Мельниковича, відомого під псевдонімом "Гуцул Хуліган". Під запальні хіти зіркового гостя учасники танцювали, веселилися і насолоджувалися колоритним дійством. Кількість присутніх на святі досягла рекордних показників - уся площа та її околиці наповнилися місцевими гостями та туристами. Окрім колоритних місцевих колективів на сцені виступив й Національний академічний ансамбль "Гуцулія".

Насамкінець для учасників свята влаштували фаєр-шоу у середньовічному стилі.
«Фестиваль «Берлибаський бануш» у селі Костилівка вже став своєрідним брендом – свято чекають і з великим задоволенням беруть у ньому участь. З кожним роком географія фесту розширюється: все більше учасників приєднується до культурної програми, ярмарку та змагань з приготування баношу. Хочу подякувати усім небайдужим громадянам та меценатам, що долучилися до організації фестивалю і вболівають за розвиток нашого села», - резюмує Костилівський сільський голова Інна Савляк.

 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.