Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Цьогоріч на Закарпатті вже зафіксований 1941 випадок захворювання на кір


Це – п’ята частина всіх випадків кору, що зареєстровані в Україні. Про це повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ЗОЛЦ Вікторія Тимчик.


«Наш спільний захист – вакцини діють». Під таким гаслом цього року в Україні зустрічають Всесвітній день імунізації. Закарпатські лікарі відзначають добрий рівень імунізації краян та забезпеченість вакцинами від інфекційних захворювань. Так, показники обсягів проведення планових щеплень значно покращилися у порівнянні з періодом 2014-2016 років.

Вікторія ТИМЧИК

завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ЗОЛЦ

Зниження колективного імунітету призвело до того, що цього року ми зафіксували 1941 випадок кору. Це – п’ята частина всіх випадків кору, що зареєстровані в Україні. 80% захворілих не були щеплені. Якщо б свого часу не була введена імунізація, то ми б з вами зараз говорили про 6-7 тисяч випадків кору щороку. Уявляєте, який рівень був би ускладнених випадків, і можливо, летальних.

За підсумками 3 місяців 2018 року серед населення Закарпаття виконано план імунізації на 17,4%. За кошти Державного бюджету область отримала 179 тис. 892 дози імунобіологічних препаратів. А це лише половина від річної потреби вакцин.

Михайло РАДЬ

заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні, обласний педіатр

Заступник міністра відзначила, що вперше за 7 років держава фактично забезпечена усіма поточними видами вакцин не тільки для дітей, а й для дорослих. У Закарпатській області зараз ми забезпечені на 50% від річної потреби. По одним видам це краще: це БЦЖ повністю забезпечені; протиполіомієлітна забезпечені добре; кашлюк, дифтерія, правець – добре; гепатит В. Є і проблемні групи вакцин — ін’єкційний поліомієліт, кір, паротит в і краснуха. Але на кожній дільниці є вакцина.

З метою профілактики кору та дифтерії активізувалася імунізація як серед дитячого, так і серед дорослого населення регіону. Про це свідчить статистика планових щеплень. Втім, у населення ще досі є стереотип щодо вакцинації.

Вікторія ТИМЧИК

завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ЗОЛЦ

Батьки бояться скоріше побічної дії вакцинації, ніж самого захворювання. Будь-яка ліцензована вакцина проходить ретельну перевірку. Після цього визнається придатною до використання. Після потрапляння на ринок, вона ще неодноразово піддається дослідженню, фірми стежать за можливими побічними ефектами після імунізації. Зараз набагато вищою є імовірність захворіти на інфекційне захворювання, ніж власне отримати шкоду від самої вакцини.Джерело: УжІнформ
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.