Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Закарпатцям доведеться платити в лікарнях: що відомо про нову систему


Цьогоріч офіційно почала діяти медична реформа, яка передбачає платні послуги в лікарнях.

Тарифи на них сформують тільки наступного року, пише «Обозрєватель«.

«З 1 січня 2020-го реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюється для всіх видів медичної допомоги», — йдеться в прийнятому законі про гарантії медичного обслуговування. В цьому і в наступному роках чиновники повинні порахувати і затвердити тарифи на всі медичні послуги.

2019 року платна медицина може з’явиться частково, а вже з 2020-го — тарифи набудуть чинності. При чому, відповідно до закону, за найпоширеніші медпослуги платитиме держава, решту потрібно буде оплачувати з власного гаманця, або ж за допомогою медичної страховки.

Тарифи на медичні послуги поки що не розрахували. У профільному парламентському комітеті вже з’явилися передбачувані розцінки. Наприклад, майже в 28 грн обійдеться вимірювання тиску, а лікування відкритої рани пальця може обійтися в понад 70 тис. грн. Залежно від того, скільки грошей виділять на медицину 2020 року, і формуватимуть список «медичних послуг», які оплачує держава.

Цього року медична реформа торкнулася «первинки», тобто педіатрів, терапевтів і сімейних лікарів. На кожного дорослого хворого вони можуть отримати від держави 370 грн у рік. І чим більше пацієнтів, тим вище зарплата у лікаря. Пацієнти повинні укладати меморандуми з лікарями первинної ланки.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.