Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Карпатах найбільше білого, так званого істрійського, трюфеля росте у лісах Закарпаття


В українських лісах ростуть і чорні трюфелі, але люди масово викидають їх або згодовують домашній худобі, — пише Національний промисловий портал.

Трюфелі вважаються одним з найдорожчих делікатесів та належать до тих рідкісних сезонних продуктів, якими можна поласувати тільки в короткий проміжок часу раз на рік — восени, коли вони набувають максимальних ароматичних властивостей.
У світі існує дев’ять видів трюфелів. Найбільшою популярністю у споживачів користуються трюфелі, які ростуть у Франції, Італії, Швейцарії, а ще — в Україні.
У Карпатах найбільше  білого, так званого істрійського, трюфелю  у лісах Закарпаття — Воловецього, Тячівського, Березнянського і частково Перечинського та Мукачівського районів.
Також великі «родовища» трюфелю знаходяться на Вінниччині та навіть — на Київщині.
Як розповідає консультант з питань сільського господарства Олександр Джига, в українських  лісах природно ростуть окрім білих іще й чорні трюфелі, але люди просто не знають про це. В Україні немає  традиції їх споживання, тому люди масово викидають їх або згодовують домашній худобі.
Втім, все одно продавати легально зібрані в лісах українські трюфелі неможливо, адже вони занесені в Червону книгу.
Немає змоги продавати й гриби, вирощені на фермах. «Треба внести відповідні зміни до Червоної книги щодо промислового розведення цього гриба і прийняти відповідний підзаконний акт. Тоді розведення трюфелів стане легальним. Втім, поки не буде прийнятий закон про дикороси, який визначає можливість експортувати «дари лісів», трюфелі можна буде продавати лише в Україні», — розповідає Олександр Джига.
Втім, розповідає експерт, відсутність законодавчої бази не означає, що в Україні немає трюфельного бізнесу.
По-перше, в лісах «полює» близько 20 професійних трюфелістів.
По-друге, існує близько десятка ферм, де їх планують вирощувати, але поки що тільки готують виробництво.
Середня ціна за якісний трюфель буде становити від 500 до 2000 євро за кілограм — ціна варіюється від товарності, стиглості (ароматності), структури трюфелю.
Як правило, продажі відбуваються трюфелів з України «вчорну», через посередників — зі Словаччини, Польщі та Угорщини. Далі товар йде в Італію, Британію, Росію, Ізраїль і Канаду, але уже під європейськими логотипами.
Та й всередині країни ціна на трюфелі досить пристойна — ресторатори Києва, Львова та Одеси готові до заміщення імпортних французьких грибів, і викладати від 4000 грн за кілограм якісного товару.
Як правило, розповідає Джига, схема така — постачальники трюфеля імпортують невеличку партію французських грибів та змішують з українськими. Отриману, значно більшу, партію продають в ресторани.
Найближчим часом можуть змінити законодавство щодо дикоросів.
Якщо після цього будуть внесені зміни до Червоної книги та відповідні підзаконні акти, то в Україні з’явиться новий вид бізнесу. Справа ця трудомістка і довготривала, проте варта уваги. Процес виглядає так: жолуді з-під дубів, де були трюфелі, збирають і висівають в інший грунт,  змішуючи з грунтом з міст роста грибів. Спори грибів іноді додають у іжу свиням, і потім, коли продукт проходить через травну систему, свиней, гній вносять у нові посадки. Таким чином земля зі спорами трюфелів переплітається з молодими деревами і утворюється плодове тіло гриба. Або ж роблять це сучасним методом — використовують спеціальні препарати, що вже містять спори трюфелів.
Перші врожаї таких грибів можна очікувати через 6 років, а давати стабільні врожаї ця земля може давати близько 25-30 років. Загалом же, використовуючи подібний досвід, з одного гектара штучної плантації можна зібрати до 15 кг грибів.
48006093 - black truffle mushroom
3-55
4-83-59
5-22
6-21
7-49-83
8-81
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.