Головна > Світ > У Франції дітям заборонили приходити до школи з телефонами

У Франції дітям заборонили приходити до школи з телефонами


5-08-2018, 20:32. Розмістив: redaktor
Оплески!

Французька влада остаточно заборонила школярам молодших за 15 років користуватися смартфонами і іншими девайсами в межах школи – їх рекомендується залишати вдома або ж вимикати до кінця навчального дня.
Ось як ініціатори закону про заборону мобільних телефонів в школах пояснюють вжиті заходи:
«Ми знаємо про залежність сучасних дітей від смартфонів… Наше головне завдання – захистити дітей і підлітків. Це фундаментальна роль освітньої системи. Ось для чого потрібен цей закон».

Ініціатива була однією з передвиборних обіцянок Еммануеля Макрона, який зайняв пост президента в травні 2017 року.

Закон не поширюється на ліцеї – останній щабель середньої освіти у Франції. Використовувати телефони на уроках дозволили тільки інвалідам та в навчальних цілях.
У нього знайшлися і свої противники – ліві депутати у французькому парламенті. Вони заявили, що “закон не відповідає викликам сучасності”.
«Я не знаю жодного вчителя в цій країні, який дозволяє використовувати телефони в класі», – каже опозиційний депутат і колишній учитель Алексіс Корб‘єр.
Зростаюча залежність від смартфонів привела до появи терміну «номофобія» – це страх залишитися без смартфона або іншого гаджета.

Згідно масштабного опитування англійських вчених, понад 66% власників мобільних телефонів страждають «номофобією». 41% опитаних заявили, що про всяк випадок мають два телефони.
Дослідження вчених з Південної Кореї продемонструвало: гаджети негативно діють на стан мозку, руйнуючи баланс хімічних речовин. У залежних підлітків експерти виявили підвищений рівень депресії, тривожності, крім того вони страждали безсонням.
Заборона смартфонів в школах Великобританії дала вельми позитивний результат – академічні результати учнів значно покращилися.
Переклад Тутка 


Повернутися назад