Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Гігантоманія у кораблебудуванні: журналісти розповіли про найбільші кораблі світу / ФОТО


Найбільший контейнеровоз у світі вміщує майже 21,5 тисячі контейнерів, а найдорожчий корабель належить армії США і коштував 13 мільярдів доларів.

Найбільші, найдовші та найособливіші судна - у фотодобірці DW.
Контейнерне судно CMA CGM Antoine de Saint Exup?ry, яке вміщує 20,6 тисячі стандартних контейнерів (TEU), є найбільшим із тих, що досі заходили до гамбурзького порту. У всьому світі цей контейнеровоз є сьомим за розмірами, одразу за шістьма однаковими суднами перевізної компанії OOCL.

У травні 2017 року найбільший контейнеровоз світу прибув до єдиного німецького глибоководного порту у Вільгельмсхафені. OOCL Hong Kong має 400 метрів у довжину і розрахований на 21413 місць для стандартних контейнерів. Його побудували у Південній Кореї. У своїй першій подорожі перед зупинкою в Німеччині корабель встиг зупинитися у британському Філікстоу та польському Гданську.

Нафтовий танкер Jahre Viking завдовжки був понад 458 метрів. Щоб загальмувати, йому потрібно понад шість кілометрів. Через свою величину і погану маневреність він не міг пройти ані через Панамський і Суецький канали, ані через Ла-Манш, або зайти у більшість портів світу. З 2004 по 2009 він працював під ім'ям Knock Nevis як плавуче сховище нафти, а у 2010 році його списали.

Найбільший круїзний корабель із нині збудованих - Harmony of the Seas ("Гармонія морів"). На 16 палубах можна розмістити понад 6,3 тисячі пасажирів і 2,1 тисячі членів екіпажу. 362-метровий корабель має 20 ресторанних зал, 23 басейни, найдовшу водяну гірку на морі і парк із 12 тисячами рослин. Американська компанія Royal Caribbean Cruises заплатила понад мільярд євро за це судно.

Різноманітні шейхи, олігархи та інші мільярдери конкурують за те, у кого найбільша яхта. Тому кораблі частково подовжують уже на етапі будування, щоби обійти конкурентів. Нині веде перед у цьому змаганні моторна яхта Azzam (довжина 180 метрів). Іграшка саудівського шейха оснащена вертолітним майданчиком, системою протиракетної оборони і власною субмариною.

Близько 13 мільярдів доларів коштує новий авіаносець США (337 метрів завдовжки). З квітня 2017 року морські піхотинці США проводять навчання на борту авіаносця Gerald R. Ford. На даний момент у США 18 класичних авіаносців. Нові кораблі класу Ford мають бути ефективнішими і відправляти літаки у повітря швидше - завдяки електромагнетичній катапульті - замість старої парової.

Триметрова товща льоду? Не проблема для російського атомного криголама "Арктика". Він найбільший у своєму роді - принаймні так стверджує російський підконтрольний державі сайт Sputniknews. За їхніми даними: з кінця 2017 року він прочищає шляхи для нафтових та газових танкерів. Його побудували у червні 2016 року, впродовж наступних років вийдуть нові подібні криголами.

Thialf - це найпотужніший плавучий кран світу, який здатен піднімати вантажі до 14200 тонн. Він передовсім допомагає споруджувати нафтові платформи і може регулювати глибину - від 11,8 до 31,6 метра. Кран складається з двох плавучих корпусів, які несуть на собі палубу на чотирьох стовпах. Тільки от швидкість у нього максимум - 11 кілометрів на годину.

Dockwise Vanguard здатен транспортувати морські платформи (як на фото) чи навіть цілі кораблі. Для цього транспортер занурюється під воду, під'їжджає платформою під те, що він транспортує, і піднімається знову з води на свій звичайний рівень. Найдовший у світі такий корабель - 275 метрів завдовжки.

До найглибших морських глибин...
...занурився режисер Джеймс Кемерон за допомогою субмарини Deepsea Challenger. Її будували з 2005 по 2012 роки в Австралії під жорстким режимом таємності. Пасажир сидить у кулі зі зміцненої сталі з внутрішнім діаметром 109 сантиметрів (товщина стін: 64 міліметрів). Тож заглибився Кемерон у 2012 році на глибину близько 10984 метри нижче рівня моря у Маріанській западині в Тихому океані.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.