Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Інфекціоніст розповів про небезпечну хворобу, яку завезли до України з Нігерії

У Харкові – малярія. Про це повідомили фахівці обласного лабораторного центру МОЗ, за їх даними, хворобу привіз громадянин Нігерії, що прибув до міста. До лікарів пацієнт звернувся зі скаргами на слабкість, сухість у роті, підвищену температуру (до 39 градусів), біль у животі та розлад кишківника. У приміщенні хворого провели дезінфекцію.

У чому полягає небезпека цього захворювання?

«Недуга проявляється симптомами, що нагадують грип, – це підвищена температура тіла, болі в суглобах, симптоми інтоксикації, – говорить Експрес-онлайн Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМАПО імені П. Л. Шупика. – Під час розвитку хвороби руйнуються еритороцити, розвивається анемія, задуха, згодом підвищується рівень білірубіну і розвивається жовтяниця. Окрім того, ураження зазнають нирки (що загрожує розвитком гострої ниркової недостатності), печінка, селезінка. Загалом йдеться про небезпечний для життя людини стан.

Зараження відбувається внаслідок укусів малярійних комарів, що водяться в країнах Африки, Південної Америки, Південно-Східної Азії. Застрахуватись можна завдяки проведенню хіміопрофілактики. А під час перебування в країні, де є малярійні комари, слід користуватись засобами для їх відлякування.

Багато років тому на території України траплялись випадки малярії, але хворобу свого часу вдалось подолати. Хоча загроза існує. Тому в літаках перед міжконтинентальними рейсами проводять обробку салону з метою знищення небезпечних комах й унеможливлення їх транспортування на інші території».

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.