Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Стало відомо, яких цін на бензин і дизельне паливо чекати власникам авто в травні

Експерти стверджують, стабільність цін на паливо трималася на стабільності гривні, але зараз вже почала дорожчати нафта. Також на ціну впливав і стабільний курс гривні.


“В окремих мережах було зниження. Але, знову ж таки, в основному цьому сприяв курс валют до гривні. А нафта, ми бачимо, дорожчає. Найближчим часом зниження навряд чи продовжиться, а якщо нафта буде перебувати на цих же параметрах, то можливо і припиниться.

Але це буде не так швидко. На вході в Україну нафтопродукти поступово будуть дорожчати”, – пояснює експерт.

Уже в травні потенціал до зниження цін може скоротитися до нуля. Далі все буде залежати від курсу гривні. Якщо національна валюта ослабне хоча б трохи, тоді трейдери відреагують підняттям цін.

Експерти сходяться на думці, що вже в другому півріччі на АЗС буде істотне зростання цін.

У квітні нафту марки Brent подорожчала на 7,7%, WTI – на 5,6%. Зростання цін призведе до підвищення цін на бензин і дизпаливо в наступному місяці на 60-80 копійок. Якщо нафта дорожчає на 1%, то вартість бензину зростає на 10 копійок за літр через два тижні. Приблизно за 11-13 днів бензин з-за кордону або з заводу надходить на заправку.

А якщо долар дорожчає на одну гривню, це призводить до підняття цін на бензин і дизпаливо на 60 копійок за літр через два тижні.

До того ж, щомісяця на вартість палива впливає і акциз, оскільки він нараховується в євро, тобто залежить від стабільності гривні.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.