Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Український аналог Дня Святого Валентина


14 лютого багато молодих (і не дуже) людей в Україні святкують День закоханих або День святого Валентина. Це свято з’явилося у нас в країні не так давно, на початку 90-х років минулого століття. Воно швидко завоювало популярність серед молоді, як і багато новинок, які прийшли з заходу. Але не всі українці прихильні до цього свята. Є й противники Дня закоханих, які принципово відмовляються його відзначати, вважаючи, що це “дурненька вигадка”.
Дійсно, ще років 20 тому в Україні ніхто і не здогадувався, що існує якийсь День закоханих і що в цей день своїй “другій половинці” обов’язково потрібно дарувати маленькі рожеві листівки, квіточки і тортики у вигляді сердечок. І вже якщо ви цього не зробите саме в цей день — 14 лютого — то ви — безсердечна людина, яка ніколи і нікого не любила в цьому житті. Але це тільки один бік медалі. Не турбуйтеся, якщо у вас інші погляди на цей рахунок. Досить велика кількість людей вважають, що це свято — всього лише привід, данина моді, що прийшла із заходу. І цьому є докази.
Рідновіри (язичники) стверджують, що в українській культурі є свої “рідні” свята-аналоги Дня Валентина. Люди, які шанують культуру наших предків, до сих пір їх відзначають, але не в лютому, а навесні.
Один з таких днів — свято слов’янського божества Ярила (23 квітня). Другий — свято Червоної гірки (21 квітня). Свято Ярила вважалося чоловічим, Червона гірка – жіночим. Символіка, яку вони несли в собі, схожа зі святом всіх закоханих.
“У цей день молоді люди придивлялися одне до одного, виявляли знаки уваги. Могли висловити в цей день свої почуття”, — розповідає рідновір Микола-Ярисвіт Чащин.
Але на відміну від Дня Валентина, свята, які відзначали ще наші предки, мають свою історію і символізм.

реклама“Всі ці дати пов’язані з аграрними культами, з природними процесами. Люди, святкуючи їх, демонструючи свою любов, хотіли допомогти природі прокинутися від зими і почати відроджуватися, почати новий цикл життя. Тому це не порожні забави, а усвідомлені дії, які мали під собою глибокий сенс”, — пояснює Чащин.
Ще одне з таких свят любові, яке більшою мірою, ніж Ярило і Червона гірка, користується популярністю в українців — свято Івана Купала (в ніч з 6 на 7 липня). Його основні символи – чоловік і жінка, любов, сім’я. “Так, на Купала молоді люди заявляли про свій намір завести сім’ю, продовжити рід, але все це відбувалося в нерозривному зв’язку з природою”, — зазначає Чащин.
Та в Україні, на жаль, ці свята майже забулися. В будь-якому випадку, вони вже не такі популярні, як День святого Валентина. Він, до речі, в календарі позначений як “світське свято”, хоча відзначають його з великим розмахом. Та якщо ви не з тих, хто готується до дня всіх закоханих, не турбуйтеся. Як бачите, є цілком логічні пояснення того, що люди не хочуть долучатися до свята, суть якого для багатьох є не зрозумілою. Адже розповісти про свої почуття можна і в будь-який інший день.
Фото заголовку 2017rik.pp.ua , poradu.pp.ua
За матеріалами uamodna.com
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.