Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Спіймати курс долара: коли вигідно купувати, а коли продавати валюту


Коливання валютних курсів грають на нервах людей, які зберігають свої заощадження або тільки хочуть їх зберегти в доларах і євро. Коли долар зростає – "продавати чи почекати?". Коли дешевшає – "купувати чи буде ще вигідніше?". Чи не вигідніше купувати євро і коли? Сайт "Сегодня" спробував розібратися.

Коли найвигідніший курс долара на рік?
Від експертів часто можна почути про те, що коливання курсу долара мають певну сезонність, тобто ціни на американську валюту знижуються і зростають в один і той же час року. Інші фактори і причини можуть посилити або послабити ці коливання, але повністю не усунуть.

Ми порівняли графіки курсу долара і переконалися, що сезонні коливання спостерігаються останні три роки (раніше курс жорстко утримував Нацбанк). На графіках чітко видно, що максимальні ціни на долар фіксуються взимку, а потім вони падають аж до літа. Восени починаються чергові перегони. Великі або дрібні, залежить від багатьох причин, але, так чи інакше – курс зростає. В середині осені знову спостерігається падіння ціни, хоча і не таке сильне, як від зими до літа. А ближче до Нового року ціна на долар знову злітає вгору, починаючи тим самим зимовий курсовий пік.

Експерти підтверджують: купувати долари найвигідніше влітку, в липні-серпні. А продавати – в грудні-січні, коли долар зростає.


"Найкраще купувати долари влітку. Пік зміцнення гривні приходиться на кінець липня – початок серпня. Якщо не буде якихось подій, які можуть зламати загальну логіку, яку ми спостерігаємо протягом багатьох років. Для продажу найкращий період – десь друга декада січня", – говорить експерт-економіст Борис Кушнірук.

А ось що стосується осені, продавати долари коштує тільки якщо гривня потрібна терміново, і тільки під час зростання цін. Тому що, як показує досвід останніх трьох років, осінні піки далеко не такі високі, як зимові.

Дрібні секрети
Але що робити, якщо купити або продати долари потрібно терміново, не чекаючи кращого сезону?

Фахівці помітили, що протягом місяця або тижня також спостерігаються певні закономірності в поведінці долара. Вони, звісно, не так чітко виражені, як сезонні піки, але, тим не менш, допоможуть заощадити.


"Найчастіше найслабша наша валюта останнього тижня місяця, коли підходять до виплат доларові платежі. Найсильнішою наша валюта є на другому тижні місяця, коли тиск на курс з боку його основних покупців мінімальний", – ділиться спостереженням Максим Пархоменко.

Виходячи з цього, продавати долари варто наприкінці місяця, а купувати – з 7 по 14 число кожного місяця.Ну і, нарешті, чи є в протягом тижня певні дні, коли купувати/продавати долари вигідніше, ніж в інші? Однозначної відповіді на це запитання у експертів немає. Одні вважають, що жодної закономірності за днями тижня не простежується.
Інші стверджують, що найкращими днями для покупки доларів вважаються середа і четвер, а для продажу – вихідні. Аргументи у них такі.

На початку тижня, після вихідних, часто офіційний курс гривні "просідає", що позначається на роздрібному курсі покупки. До кінця тижня, коли міжбанк вже наситився угодами, офіційний курс часто теж падає, а слідом за ним – і роздрібний. В результаті початок і кінець тижня – не найкращий час для того, щоб здавати долари. Краще зробити це в середині тижня.

А ось на вихідні, коли банки і багато обмінні пункти закриті, в які працюють точках обміну валют роздрібний курс дещо підвищується. І це найсприятливіші дні для продажу доларів. Наш вибірковий аналіз показав, що ця тенденція також не має 100%-вого підтвердження, хоча для багатьох тижнів минулого і позаминулого років виявляється вірна.


"Стосовно євро, таких загальних тенденцій назвати не можна, – підтверджує Борис Кушнірук. – Справа в тому, що євро прив'язаний до гривні через долар. Спочатку визначається курс гривні до долара, а потім, залежно від того, яке співвідношення на зовнішніх ринках долара до євро, визначається курс євро до гривні. Тому все залежить від того, які тенденції будуть між доларом і євро. А там своя логіка, і вони не лінійна".

Як розповів експерт, у взаєминах долара і євро на світових ринках також спостерігається певна періодичність. Рік-півтора долар зміцнюється, потім навпаки: євро дорожчає по відношенню до долара.


"2018 року, найімовірніше, євро продовжить дорожчати. Якщо, знову-таки, не буде дестабілізуючих факторів, які можуть викликати недовіру до євро і спровокувати зміну тенденції. Зазвичай, коли відбувається дестабілізація, інвестори все йдуть в долар, який вважається найнадійнішою валютою", – говорить Борис Кушнірук.

Висновки
На думку експертів, найкращий час для купівлі доларів:

протягом року – літо.
протягом місяця – другий тиждень місяця.
протягом тижня – середа-четвер.
Найкращий час для продажу доларів:

протягом року – зима.
протягом місяця – останній тиждень.
протягом тижня – вихідні.
Євро 2018 року зростатиме в ціні, а значить, в цій валюті зараз вигідно зберігати заощадження.

https://ukr.segodnya.ua
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.