Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

На Хустщині цистерна з отруйними хімікатами представляє загрозу природі та людям


Відбулося позапланове засідання з виїздом на місце районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша відбулося позапланове засідання з виїздом на місце районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядку денному комісії було питання про ситуацію, що склалася в промзоні на території зберігання хімічних засобів захисту рослин.

Заслухавши заяву сільського голови Павла Джуги та інформацію виступаючих щодо проблеми, що склалася в зв’язку із крадіжкою металу із ємності у якій зберігалися отрутохімікати, шляхом часткової вирізки стінки металевої цистерни, розташованої на території колишнього ВАТ «Агрокомплекс» с. Рокосово Хустського району. Даний факт нанесення матеріального збитку може призвести до екологічної катастрофи. В разі проходження тривалих дощових опадів можливий розмив відкритих непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), а як наслідок, забруднення ґрунтовних вод, а в результаті - отруєння тварин та населення села.

Як зазначив Віктор Михайлович, що на території ВАТ «Агрокомплекс» в с. Рокосово Хустського району знаходяться чотири металеві цистерни з сумішей ґрунту в кількості 225 тонн. З метою визначення вмісту у завантажених цистернах ґрунту з домішками пестицидів чи пестициди з домішками ґрунту та визначення їх класу небезпеки, Хустська районна державна адміністрація профінансувала проведення матеріалознавчої експертизи зазначених сумішей.

За результатами хіміко-аналітичних досліджень визначено макро- та мікросклад відходів за гранично допустимими концентраціями екзогенних речовин у ґрунті, відходи (забрудненого ґрунту) з чотирьох цистерн відносяться до надзвичайно небезпечних відходів І-ІІ класу небезпеки.

За розрахунками ТОВ «ЕКО НОВА», яке проводить операції у сфері поводження з небезпечними відходами, вартість утилізації невідомих та непридатних до використання отрутохімікатів складає близько 12,5 млн. грн.

Беручи до уваги важкий фінансовий стан району, вирішення даної проблеми можливе на рівні Міністерства екології та природних ресурсів.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.