Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Угорські музиканти зіграли благодійний концерт для реставрації старинного органу в реформатській церкві Вишкова


Гурт відомого скрипаля Іштвана Пала Салони виступив із благодійною програмою в оновленому абатстві монахів-самітників у Майконі.
Зібрані кошти митці передали на реставрацію оригінального органу Вишківського реформатського храму.

Музичний інструмент у 1880 році виготовив знаний майстер Шандор Орсаг. Подібних майже немає в Карпатській низовині. Його оновлення ініціював настоятель місцевої реформатської громади Карой Єнеї.

Для виконання відповідних робіт потрібно 10 мільйонів форинтів.

“Сім з них надасть міністерство зовнішньоекономічних зв’язків та закордонних справ Угорщини,- запевнив держсекретар установи Левенте Мадяр.- Отже, необхідно зібрати ще три мільйона”.

Відкриваючи благодійний концерт, дружина прем’єр-міністра Угорщини, посол доброї волі Вселенської служби допомоги Оніко Лейвої зауважила:

“Закарпатські угорці зараз знаходяться у досить скрутному становищі, тому важливо, аби вони знали – “Ми з вами!” Відповідаємо на виклики не агресією, а конкретною підтримкою, допомогою у всіх сферах, у тому числі духовній, реставруючи старинний орган у Вишкові.”

Іштван Пал Салона – уродженець даного закарпатського села. Нині він – відомий музикант, лауреат престижної премії ім.Ференца Ліста, художній керівник Угорського державного народного ансамблю. Виконавці його гурту – теж члени згадуваного колективу, який в основному інтерпретує автентичні твори. Саме вони одними з перших вирішили підтримати починання Кароя Єнеї і долучитися до збирання коштів на реставрацію старинного органу у Вишкові.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.