Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

В Хусті через аншлаг виставу «Наталка Полтавка» повторили й наступного дня

17 лютого Закарпатський театр драми і комедії дебютував у Хусті виставою «Наталка Полтавка». Саме очікування цієї події вже було резонансним.

На прем’єру приїхали гості з України та області. Зал був стовідсотково заповнений. Коли є такий завищений інтерес, виникає ризик розчарування. Але хустські актори виявилися на висоті.

З перших секунд дійство не лише захопило увагу, а викликало живе співпереживання, яке тривало до кінця. Були дов­гі овації, а вже після того – привітання від людини, яка, мабуть, відіграла вирішальну роль у відродженні оновленого закарпатського театру – голови ОДА Геннадія Москаля. (Під словом «відродження» розуміємо і рішення дати нову оселю фактично виселеному театру, і максимальне сприяння, і залучення столичних фахівців, і врешті подальша реконструкція будівлі). Серед іншого керівник області нагадав, що «Наталку Полтавку» чекатимуть глядачі Ужгорода.

А тепер власне про театральну виставу. Її шалений успіх пояснюється тим, що режисер-постановник Сергій Архипчук, справжній модерний майстер, продемонстрував, що може успішно втілити на сцені найтрадиційнішу класику. І довів, що може зробити це з акторами-аматорами, які мають бажання і здатність відчути задум. Важливу роль відіграли музика у виконанні оркестру, робота сценографів та художників. Доказом творчої перемоги є й те, що вже відразу після вистави появилися жваві суперечки щодо концепції, трактування, виправданості певних моментів.

І друга обставина успіху – виняткова мотивованість театрального колективу.

Творчий максималізм театрального колективу безпомильно помітив доктор мистецтвознавства, лауреат Держпремії ім. І. Котляревського Василь Неволов, який приїхав на прем’єру зі столиці. Мабуть, попереду ще не одне обговорення, в тому числі й критичне, сучасної «Наталки Полтавки» на загальноукраїнській сцені. А поки що можна додати, що через величезний інтерес глядачів виставу повторили й наступного дня.

Василь ГОРВАТ

Коментарі

  • Palkan771 palkan
Радует что в Хусте заработал театр но берут менч сомнения что он там будет популярен
26 лютого 2018 17:20
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.