Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Салдобошський танець у селі Стеблівка

Веселий та працьовитий народ живе у мальовничому селі Стеблівка, що на Хустщині. А ще – небайдужий до власних традицій, які ретельно береже та передає з покоління в покоління.
Так, на свято Собор Предтечі та Хрестителя Господнього св. Івана Хрестителя, або, як просто кажуть у народі – на Івана Хрестителя, на центральній площі села провели вже традиційний районний фольклорний фестиваль “Салдобошський таниць”.

Кажуть, колоритне дійство “таниць” колись давно започаткували сільські парубки, які повернулися з війська, адже це була чудова нагода привселюдно вибрати наречену.

“Давно в селах не було закладів для відпочинку, тому люди збиралися на перехрестях вулиць і самі влаштовували собі “таниць”. Так зародилася традиція, яка, на щастя, живе й сьогодні. В такому ж форматі, як зараз, її у 2010 році відродив колишній сільський голова Василь Лукач. Приємно, що стеблівчани активно долучаються до проведення фесту, шанують та бережуть свої традиції”, – поділився з “Карпатським об`єктивом” корінний стеблівчанин, незмінний ведучий та організатор заходу Михайло Шпірь.

Скільки ж насправді років старовинному дійству «таниць» сказати не може ніхто. Місцеві переконані, що важливість проведення заходу не стільки в його давнині, скільки власне в збереженні самої традиції для наступних поколінь. Зазвичай гуляння розпочинають троїсті музики, які, ходячи вулицями, запрошують односельчан на свято, а на перехрестях зупиняються і грають для парубків кручені. Та головною локацією народних забав цього дня стає центральна площа, де музики розважають присутніх в’язанками закарпатських мелодій. Цьогоріч особливо колоритну атмосферу давнини на фесті своїми запальними виступами створили колективи Стеблівської дитячої школи мистецтв, сільського будинку культури, “Велятинські молодички”, тріо “Ровесники” з Кошельова, “Первоцвіти” з Липчі та “Хустяни” з міста над Тисою.

“Я дуже радий, що в нашому селі люди вміють шанувати історію та традиції предків, адже в цьому наша сила і єдність. Ми отримали в спадок безцінний скарб і мусимо його зберегти, передати нашим дітям, щоб не перервати зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу”, – переконаний Стеблівський сільський голова В`ячеслав Попович.

До пізнього вечора у Стеблівці лунав закарпатський фольклор у виконанні троїстих музик та фольклорних гуртів. Народ радо підспівував і підтанцьовував. Не обійшлося без конкурсів, розіграшів і, звісно, без лотереї, у якій кожен бажаючий міг перевірити себе на прихильність фортуни.


Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.