Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Скільки коштує житло в Хусті


Зараз у столиці колишньої Карпатської України житла пропонується небагато. Багатоповерхівки не зводяться (за винятком кількох невеликих), а чисельність населення невпинно зростає. Передусім, правда, не за рахунок народжуваності , а через те, що в Хусті прагнуть жити мешканці інших куточків області та України, пише газета «Наш Хуст».

Тож якою є вартість житла у нашому місті? У розрізі держави найдешевші однокімнатні квартири продають в новобудовах Полтави, Чернігова та Херсона – за 15 тисч доларів. У той же час найвищими є ціни в Києві – від 50 тисяч доларів. У Львові однокімнатні квартири в нових комплексах пропонують за 30 тисяч. У нас же – вартість житла, як і все на Закарпатті, дуже різноманітна…

Квартир багато, покупців – також

Якщо порівняти 2017 рік із 2007, коли наші краяни масово брали валютні кредити, а нерухомість була нереально дорогою, то ціни на квартири впали приблизно наполовину. Це ж стосується і цін на оренду приміщень.

Але передусім розглянемо вартість купівлі-продажу житла.

Найдорожчими є квартири в центральній частині. На околицях можна знайти помешкання наполовину дешевше.

Має значення й те, купувати житло через ріелторів чи самотужки. Найбільш оптимальним і вигідним варіантом є переглянути оголошення в періодиці та в Інтернеті. За даними газети «Закарпатські оголошення», у якій розміщено найбільша кількість оголошень про продаж та оренду житла чи приміщень під бізнес, за однокімнатну квартиру, для прикладу, на Київській набережній просять 19 тисяч, на Жайворонковій – 20. Дивує, що квартири у Хусті у рази дорожчі, ніж в Ужгороді.

Двокімнатна в Чеському містечку приблизно коштує 28,5 тисяч умовних одиниць, на вулиці Івана Франка – 38, в історичному центрі – 17, на Борканюка – 35 тисяч, на Свободи – 22 тисячі. Саме «двокімнаток» на ринку нерухомості чомусь найбільше.

Трикімнатну на Воєводи Петенька продають за 65,5 тис. доларів, а на Володимирській – за 40. Чотирикімнатна в угорському будинку коштує 42 тисячі.

А скільки коштує будинок?

Проте сьогодні квартири дещо вийшли з моди. Багато хто прагне знайти більш-менш доступний у ціні будиночок. Комусь же таланить звести дім своєї мрії самотужки. Утім приватні помешкання в місті над Тисою коштують справді дорого.

Як розповіла головний редактор газети «Закарпатські оголошення» Мар’яна Кравчук, на ціну впливають: місце, де знаходиться будинок, наявність транспортної розв’язки, якість самої будівлі, розмір ділянки довкола неї. Для прикладу, невеликий будинок на Коцюбинського можна придбати за 38 тисяч «зелених».

Аналогічний у 10 хвилинах від центру – 55 тисяч, на Пролетарсь-кій – 34 тисячі. Двоповерховий у районі «Барви» – 130 тисяч.

«Коробку» двоповерхової хати на окраїні взагалі пропонують придбати за цілих 59 тисяч.

А от за двоповерхівку, що розташована далеко не в центральній частині Хуста, господар розраховує отримати 95 тисяч євро, у Чертежі – 27 тисяч «зелених».

Цікаво, що вартість будинку деколи навіть за межами Хуста може бути вищою, ніж в обласному центрі Закарпаття.

Щоправда, можна натрапити й на пристойний варіант. Скажімо, на вулиці Шевченка хата продається всього за 30 тисяч.

Оренда житла – справа часом також необхідна

Часом грошей на придбання нерухомості немає, а жити чи то молодій родині, чи то людині, з іншого міста, яка працює чи відпочиває в Хусті, десь потрібно. Тоді єдиною альтернативою залишається оренда.

Винайняти помешкання на довготривалий період коштує у середньому 100-250 доларів. Знову ж таки ціна залежить від того, де саме розташовано будинок, на якому поверсі квартира, чи є в ній автономне опалення, скільки кімнат, у якому вони стані, із меблями чи без. А зараз все частіше клієнти звертають увагу й на наявність Інтернету. Крім того, вартість також залежить від місця розташування та від того, чи домовлятися про оренду з ґаздою, чи з посередником.

Отже, найбільшим попитом традиційно користуються однокімнатні квартири. Знайти таку на Добрянського, приміром, можна всього за 60 доларів на місяць. Щоправда, більшість негабаритних квартир коштують в межах сотні умовних одиниць.

Щодо двокімнатних, то, скажімо, на вулиці Івана Франка орендувати таке житло можна за 3 тисячі гривень на місяць. На Київській трикімнатну – за 4865 гривень (180 доларів), а на Володи- мирській – за 130 «зелених». Чотирикімнатна обходиться практично у стільки ж, але попит на такі помешкання дуже низький.

Додатково при цьому потрібно сплачувати за комунальні послуги та нерідко – своїми силами робити ремонт… чи то косметичний, чи навіть капітальний.

Звичайно, як би там не було, а найкраще мати власний «дах над головою»…

Слід зазначити, що на наступний рік експерти обіцяють суттєве подорожчання на ринку нерухомості. Зокрема, голова нацради палати ріелторів України Віктор Несін запевняє, що в другій половині 2018 року ціни досягнуть докризового рівня, оскільки вартість будматеріалів і палива невпинно зростає. Тому бажаючим зробити інвестицію він радить поквапитися.


mediakhust.net
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.