Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Слухати себе - половина успіху.



Виховання змушує нас гнатися за однокласниками, братами і сестрами, сусідською дівчинкою, дорослими, відомими людьми, за тими, хто домігся успіху в житті. Вважається, що діти вчаться говорити в певному віці. І якщо наша дитина цього чомусь не робить, ми вважаємо, що вона відхилилась від норми. Ми змушуємо її змінити власний ритм і не враховуємо, що у дитини, можливо, інші пріоритети і вона заговорить трохи пізніше - без тиску з нашого боку.

Альберт Ейнштейн заговорив в три роки. Томаса Едісона вигнали зі школи під приводом того, що він не справляється з навчанням, після чого мати хлопчика сама зайнялася його навчанням. Леонардо да Вінчі відрізнявся особливістю, яку зараз прийнято називати дислексією, а писати норовив справа наліво.

Якщо ми за кимось не встигаємо, це зовсім не привід для занепокоєння: кожна людина на планеті по-своєму унікальна, у кожної свій ритм. Повага до цього ритму означає повагу до самого життя, яка проявляється в кожному з нас, а заодно і наш власний спосіб навчання.

Твоїм порадникам правильніше було б висловитися наступним чином: «Якщо будеш діяти по-своєму, ніколи не досягнеш мети, яку я хочу, щоб ти досяг». Ось тепер все встало на свої місця.

Уяви, що ти вирішив стати більш гнучким. Ти знаходиш людину, яка готова навчити тебе, як в позі лотоса торкнутися головою підлоги. Коли, сівши в позу лотоса, ти вперше спробуєш нахилити голову до підлоги, ти сам чітко усвідомлюєш межу своїх можливостей. Це нескладно, тому що саме тіло тобі скаже: «Все, досить!»

Якщо ж ми не послухаємо своє тіло і станемо чинити всупереч його вимогам, то отримаємо травму. Щось схоже відбувається і зі змінами. Насправді наша система, подібно тілу, теж говорить: «Все, досить!» Однак більшість з нас, слідуючи отриманому в дитинстві вихованню, не звикли прислухатися до сигналів тіла, емоцій, своїх відчуттів та інтуїції. Подібна глухота може привести до того, що з часом ми побачимо сумний результат нехтування межами.

І якщо ти врахуєш цю межу, це допоможе тобі добитися бажаного, не втрачаючи зв'язок з самим собою.

Ева Сандоваль «Твій внутрішній ніндзя. Мистецтво життя без боротьби»




Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.