Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Скільки води потрібно пити насправді.Обов'язкові 8 склянок води на добу - не більше ніж міф. Для підтримки балансу рідини в організмі підійде як вода, так і напої, що містять кофеїн, стверджують австралійські вчені.

Ідею про «6-8 склянок на добу» запустив відомий американський дієтолог Фредерік Стар в своїй книзі «Nutrition for Good Health» 1974 року. У книзі не вказані посилання на наукові дослідження, які могли б підтвердити слова Стара.

Дослідники Національного інституту охорони здоров'я США довели, що мозок сам може регулювати, скільки потрібно пити. Спеціальні центри спраги активуються кожного разу, коли в організмі зміщується водно-сольовий баланс, після чого людина вирушає на пошуки рідини. Її запаси заповнюються як за рахунок чистої води, так і за рахунок інших напоїв і їжі.

Контролювати кількість випитого потрібно після тренування, при високій температурі, при певних проблемах зі здоров’ям і якщо вам більше 70 років, тому що з віком відчуття спраги притупляється. В інших випадках зневоднення малоймовірно: воно починається з 5% згущення крові, а мозок подає сигнали про спрагу вже при 2%.

Пити багато води не завжди корисно - є кілька зафіксованих випадків смерті від водної інтоксикації. З цієї причини в 2007 році померла жінка, яка брала участь в змаганні «Хто більше вип'є». Коли води занадто багато, кров сильно розріджується, а рівень натрію критично знижується.

The Guardian пише, що активним спонсором досліджень про необхідність «8 склянок води» є компанія Danone, яка володіє брендами питної води Evian, Volvic і Badoit.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.