Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Мистецтво неробства: як лінь робить нас продуктивними.Письменник Кріс Бейлі зізнається в ліні і дає поради, як використовувати її собі на благо.

Люди, які знають, що я пишу про продуктивність, часто дивуються, коли чують, наскільки я ледачий.

Хоча переважно я досить енергійний, правда в тому, що я - один з найбільш ледачих людей, яких ви могли зустрічати. Ідеальний для мене день не передбачає пригод: в ньому я валяюсь на дивані, дивлюся документальні фільми, читаю та поглинаю їжу, не покидаючи дому.

Так як у мене немає дітей, ранкові підйоми даються мені важко, особливо на вихідних. Якщо моя друга половина любить подорожувати по світу, то я вважаю за краще залишатися вдома. Якщо я кудись і їду, то намагаюся розслаблятися, а не подорожувати. Так що у вихідні ви швидше зустрінете мене в спа-центрі, ніж у поході.

Тут криється маленький секрет: лінь - одна з основних причин, чому я вкладаюся в продуктивність. Ставши більш продуктивним, я можу виконувати роботу за менший час, що дає мені більше часу для відпочинку. За останні кілька років я також з'ясував, як структурувати своє життя, щоб залишатися продуктивним, здоровим і ледачим.

Нещодавно я обговорював цю ідею з Девідом Алленом, автором книги «Getting Things Done». У розмові він відразу ж почав говорити про те, що він сам ледачий.

«Люди часто запитують, чи завжди я був таким організований, - розповів він мені. - Моя відповідь: «Ні, я завжди був ледачим». І це те, що змушує його так цікавитися продуктивністю: «Я прокидаюся, думаючи, як би спростити те, що я роблю? Якщо ти знаєш, що робиш, ефективність (і стиль!) - твої єдині можливості для покращення ».

Так само як ви намагаєтеся заздалегідь позбутися від різних відволікаючих чинників, звичка організовувати своє життя з урахуванням схильності до ліні допоможе впоратися з цією особливістю характеру, перш ніж вона вийде з-під контролю.

І тому потрібно зробити два кроки. Перше - усвідомити, що лінь - це мистецтво, і що ви, ймовірно, лінуйтеся не в усьому, що робите. Другий крок - додати структуру в тих аспектах свого життя, де ця лінь проявляється.

Подумайте про межі вашої ліні: у чому ви лінуєтеся, а в чому - ні. Наприклад, я ледачий, коли йдеться про те, щоб встати з ліжка, добре харчуватися і чинити опір відволікаючим факторам. При цьому я набагато менш ледачий, коли справа доходить до роботи, тому що мені подобається те, що я роблю.

Після визначення меж додайте деяку структуру в завдання, які провокують лінь. Ця структура не дозволить вам занадто потурати ліні. У мене є для цього маса способів.

Я тримаю телефон і планшет в іншій кімнаті, поки пишу і читаю. Я знаю, що дуже ледачий, щоб встати і сходити за ними.
Я викладаю спортивний одяг ввечері. Так його буде вдягнути легше, ніж будь-який інший одяг, і в результаті я зроблю вправи.
Я виходжу зі своїх облікових записів в інтернеті - Netflix, соціальних мереж та електронної пошти, - тому що знаю, що занадто ледачий, щоб знову входити в систему. Я зробив свої паролі неймовірно довгими, так що надрукувати їх - важке завдання.

Я видалив додаток електронної пошти з телефону, тому що я занадто ледачий, щоб входити в Gmail через браузер на телефоні.
Я знаю, що буду їсти те, що стоїть переді мною, просто тому, що воно тут стоїть. Я почав ставити на стіл коробочку шпинату, і з'їсти його легше, ніж готувати (або замовляти) щось менш здорове.

У вихідні мені так лінь вставати з ліжка. Тому я залишаю телефон в іншій кімнаті, а будить мене фітнес-трекер.
Незважаючи на те, що підвал розташований зовсім поряд, він дуже далекий, щоб ходити туди на тренування. Тому я тримаю гирі поруч з офісним столом. Як тільки я починаю займатися з ними, з'являється більше мотивації, щоб спуститися вниз.
Оскільки мені часто лінь ходити в спортзал, я підкуповую себе за допомогою «балів за тренування». Як тільки я набираю достатньо балів, можу дозволити собі з'їсти і випити всякої всячини без почуття провини.

Є безліч способів створити структуру в тому, там де ви зазвичай лінуйтеся в роботі і в житті. Якщо ви лінуєтеся ходити на обід під час перерви, домовтеся з приятелем - вийти на вулицю буде простіше, ніж скасовувати домовленості. Якщо у вас є проблеми з раннім підйомом, встановіть для себе публічний штраф: прокидатися легшає, ніж платити його.

Лінь - це мистецтво, і цілком можливо структурувати своє життя у тому, чого вона стосується. Все це дало мені більше енергії і мотивації і в кінцевому підсумку зробило мене більш продуктивним.
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.