Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

На Закарпатті за злочини проти журналістів відкрито 19 кримінальних проваджень (ВІДЕО)

Це – статистичні дані головного управління Нацполіції в Закарпатській області. Натомість журналісти кажуть – таких порушень значно більше.

На Закарпатті за злочини проти журналістів відкрито 19 кримінальних проваджень (ВІДЕО)

 

Сьогодні обидві сторони зустрілися, аби обговорити всі деталі реагування правоохоронців на порушення прав працівників мас-медіа.

Як розповіли в поліції, лише цього року було розпочато 19 кримінальних проваджень за  перешкоджання роботі журналістів, з них 11 – за статтею 171 Кримінального кодексу України, тобто перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, крім них, ведеться слідство за фактами погроз представникам ЗМІ, шахрайств та хуліганства. Всього з урахуванням проваджень минулих років упродовж 2017 року проводилося досудове розслідування у 31 провадженні за фактами вчинення злочинів відносно працівників ЗМІ.

Володимир Пукман повідомив, що у 2017-му вже дві справи з обвинувальним актом направлені до суду. Вони стосувалися порушень в Мукачівському та Хустському районі. За останні 3 роки до суду було направлено 8 справ. Три найрезонансніші стосувалися телеканалів «Інтер», «НТН» та місцевого «М-студіо».

У поліції журналістам порадили у випадку порушення їх прав на безпечні умови праці одразу телефонувати на лінію "102” та збирати максимум доказів, які підтвердили би факт порушення закону. Це може бути фото-, відео- та аудіофіксація того, що відбувається. Крім цього, варто одразу звертатися до перехожих, які бачили правопорушення і можуть виступити свідками.

Наступна зустріч відбудеться без камер, щоб обговорити деталі кримінальних проваджень.


 

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.