Головна > Україна > Молочна монополія: українські молокозаводи розоряють жителів сіл

Молочна монополія: українські молокозаводи розоряють жителів сіл


11-01-2018, 16:27. Розмістив: redaktor

У жителів українських сіл почалися проблеми з продажем домашнього молока.

ЗАКОН. У минулому році уряд затвердив закон, згідно з яким з 1 січня 2018 року, українським молокозаводам заборонили б закуповувати сировину у приватних виробників. Пізніше терміни повної заборони на переробку молока другого сорту відсунули до 1 липня 2018 року. Однак уже на початку січня поточного року, великі виробники цукру різко змінили умови прийому продукту - почали приймати домашнє молоко, вироблене в сільських домогосподарствах, не по 5 гривень за літр, а по 2.

ШАНТАЖ. Відомо, що в зазначеному законі відкритого заборони на домашні продукти немає. Однак в класифікації відсутнє саме поняття молока другого сорту, яким український ринок заповнений на 25%. За словами експертів, ситуація, що склалася - «чистий шантаж», яким користуються закупівельники. Вони збивають ціну на молоко і купують, поки що, не заборонений продукт по самій вигідною ціною.

Згідно з договором з ЄС, українським молокозаводам заборонять брати на переробку домашнє молоко. Після цього, в магазинах залишиться молоко екстра-класу, вищого і першого сорту.
Повернутися назад