Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Одружилися у Карпатах і поїхали на власну ферму в Альпи (ФОТО)


Що зазвичай роблять молодята після того, як стали на рушничок щастя? Правильно! – їдуть світ за очі проводити медовий місяць. У цього подружжя все вийшло не зовсім так – після того, як відгуляли в Україні весілля, гайнули до Австрії, звідки походить молодий, і там у селі Госрамінг на повну котушку зайнялися… сільським господарством.
Про те, як побралися Ольга Хоменко з Полтави і Томас Гуенер (обоє спеціалізуються на органічному агробізнесі) «Високий Замок» писав 17 серпня минулого року. Поєднали вони свої долі у мальовничому карпатському селі Долинівці, що у Сколівському районі на Львівщині (дізналися про нього через Інтернет). Бенкетною залою слугувала старенька стодола на обійсті Юрка Скарбінця, яку його внуки – фотохудожник Олег Головацький з братом-ресторатором Ігорем – пристосували під проведення сучасних забав. Серед карпатської природи і гостинних бойків кілька десятків австрійців почувалися wunderbar – як на фестинах у рідних Альпах. Серед багатьох «родзинок» цього свята була і така: Томас написав у запрошеннях, щоб замість презентів дарували їм гроші. Кошти були потрібні для купівлі… ферми.
Гості зважили на прохання молодят. І нині Ольга з Томасом господарюють на власній фазенді, що на півдні Австрії. Хазяйство: 10 гектарів пасовища, 10 гектарів лісу, будинок, хлів, трактор, реманент для роботи у полі. Хатинку молоді фермери придбали нівроку! – два поверхи з мансардою, 11 жилих кімнат, кухня і три ванни. Перший поверх колишні господарі збудували ще 250 років тому, другий – у 1947-му. Будинок і землю Гуемери придбали через суд у фермера, який збанкрутував. Будівля захаращена, у ній, крім старовинних меблів, багато мотлоху і пилюки, яку доводиться прибирати новим ґаздам. Почасти допомагають наводити лад друзі Томаса, які часто приїжджають сюди на вечірку. Ольга розповіла нам: поки з чоловіком пройшлися у справах до сусідів у селищі, друзі і занедбану кухню вимили, і їсти наварили…
huemer2-625d6a9b810e34f131bf9104287c08d3
Надивившись телевізійної реклами про бауерів в Альпах, ми подумали, що це українсько-австрійське подружжя теж візьметься виробляти молочну продукцію. Не вгадали.
- Тут усі займаються вирощуванням корів, тому молока на ринку надто багато, – пояснює Ольга. – Вирішили взятися за овочі, розширимо сад. Вирощуватимемо «без хімії» цибулю, моркву, капусту, огірки. А з часом дійдуть руки і до органічного тваринництва.
Крім роботи на власному полі, Гуемери підпрацьовуватимуть на стороні. Ольга піде у продавці, а Томас спробує стати викладачем у сільськогосподарській школі. Додаткові кошти потрібні, щоб погасити 20-річну позику. Умови кредитування привабливі – кошти дають лише під 2,5-3%. В Україні про таке доводиться тільки мріяти.
Запитую Ольгу, чи не шкодує, що змолоду впряглася у таку каторжну, «як колись у колгоспі», роботу. Відповіла: «У колгоспі наші батьки працювали невідомо на кого. А ми – на себе».
На Новий рік у гості до Гуемерів приїжджали святкувати три десятки їхніх австрійських друзів. Від весільних фото у Долинівці, що їх зробив Олег Головацький, були у захваті. Годинами переглядали світлини через проектор.
Ольга не приховує почуттів:
- Деякі наші австрійські товариші кажуть: «Ваше весілля у Долинівці нам запам’яталося більше, ніж власне». На весіллі ми танцювали обрядовий танок «Плескач». Тож мої австрійці досі його танцюють…
Іван Фаріон, ВЗ
Фото із домашнього архіву подружжя Гуемерів
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.