Головна > Хустщина / Суспільство > Жителів Хустщини закликають стати на захист р.Ріка від будівництва міні-ГЕС (ДОКУМЕНТ)

Жителів Хустщини закликають стати на захист р.Ріка від будівництва міні-ГЕС (ДОКУМЕНТ)


18-06-2017, 13:00. Розмістив: redaktor3
Жителів Хустщини закликають стати на захист р.Ріка від будівництва міні-ГЕС (ДОКУМЕНТ)

 

Небайдужа громадськість Хустщини вкотре забила на сполох через будівництво на річці Ріка каскаду малих гідроелектростанцій. У мережі з′явилося відповідне Розпорядження голови Хустської РДА Назарія Павлія «Про розроблення детального плану території для будівництва каскаду малих гідроелектростанцій (МГЕС-2, МГЕС-3, МГЕС-4, МГЕС-5, МГЕС-6) за межами населених пунктів сіл: Кошельово, Липча, Горінчово Хустського району Закарпатської області».

Еколог Оксана Станкевич-Волосянчук на своїй сторінці у Фейсбуці закликала мешканців сіл були активними у захисті своєї річки:

Жителів Хустщини закликають стати на захист р.Ріка від будівництва міні-ГЕС (ДОКУМЕНТ)

Член Громадської ради при Хустській райдержадміністрації, голова комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, екології, земельних відносин, туризму і курортів Мирослав Калинич висловив занепокоєння майбутнім екосистеми району. За його словами, колись р. Ріка була однією з найчистіших у Європі. Головне, на чому акцентують активісти, пам′ятати: міні-ГЕС їх власникам приносять економічну вигоду, а тим, біля кого вони зведені, як правило, екологічне лихо.

 

Ось кілька прикладів, де функціонування гідроелектростанцій мало згубний вплив на навколишнє середовище.

Нижній Бистрий, будівництво міні-ГЕС. Стихія руйнуе все, 2014 р.

Ось таку картину побачив на річці Збруч в містечку Сатанів місцевий житель: по всьому березі водосховища плавала мертва риба. «Хто за це буде відповідати???» — задається питанням автор відео.


 

скачать dle 12.0
Повернутися назад