Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

На Закарпатті є село з різдвяною назвою – Вертеп


У Хустському районі Закарпаття розташовано село, яке називається Вертеп. Місцеві мешканці гордо себе так і називають — «народжені у Вертепі», пише «Дзеркало Закарпаття».

Вони жартують: у Вертепі з’явився на світ не лише Ісус Христос, а й усі вони. Традицій Різдва тут дотримуються уже сотні років.

В Різдво на вулиці Вертепа виходить дітвора. В руках – власноруч зроблені зірки. Ходять від дому до дому і колядують. За це отримують гроші та солодощі. Виряджені відправляються в усі найближчі села з різдвяними веселими вітаннями. Кажуть: за один день співають і танцюють для сотень людей. А частину заробітку потім віддають церкві.

У селі три вулиці, 150 будинків і 400 жителів, для яких різдвяний вертеп не просто свято, а ціле життя.

Уперше село Вертеп письмово згадали 700 років тому. Чому така назва, версій є кілька. Самі селяни переконані — диво Різдва сталося саме в них. Вони жартують, що уточнювати місце проживання вже звикли. От тільки не дійдуть згоди, як себе називати: вертепівці, вертепівчани, чи вертепляни. То ж кажуть: народжені у Вертепі.

Саме через релігійну назву, за радянських часів Вертеп перейменували на Романівку. Втім, нова назва не прижилася — у 60-их знову повернули стару. Кажуть, у селі завжди було багато Марій, та досі нема жодного Йосипа
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.