Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Валерій Лунченко про реконструкцію Хустського стадіону "Карпати": “Фініш близько”


Ця думка виникла досить давно, коли старша донечка тільки-но почала бігати і пригадалося власне дитинство, безтурботне і щасливе. Легка атлетика, футбол, волейбол, чим тільки не займалися з такими ж юними хустянами, як сам, на міських спортивних майданчиках і, звичайно, міському стадіоні. 

Але ж стадіон через безгрошів’я в місцевому бюджеті двотисячних і особливо дев’яностих, рік за роком повільно занепадав та ставав непридатним для нормального користування за призначенням. 

Потрібна його реанімація. Наше рідне місто повинно мати гідний, красивий, багатофункціональний спортивний об’єкт, який зможе задовільняти не тільки мешканців міста, а стати місцем проведення і регіональних, і загальнодержавних, а можливо, і бажано, - міжнародних спортивних і не тільки заходів. 

Ось така ідея і мрія зародилася вже давно, але так як це вартісний об’єкт, місто самотужки його вирішити не змогло. 

Рішення знайшлося згодом, коли запросили в область колег по парламенту. У травні 2016 року в діяльності парламентського Комітету з питань бюджету відбулася безпрецедентна подія. Вперше за всю історію незалежної України цей комітет провів виїзне засідання в регіоні і цим регіоном стало наше Закарпаття. Тоді ми і продемонстрували амбітний інвестиційний проект з реконструкції у місті Хуст головного стадіону "Карпати". 

Безпосередньо оглянувши сам об’єкт і документацію голова Комітету з питань бюджету, президент Федерації футболу України Андрій Павелко, разом з іншими колегами по парламенту, вирішили підтримати місцеву владу і на державному рівні знайти рішення щодо спільного фінансування заходів по розвитку спортивної інфраструктури міста Хуст. 

Зараз об’єкт з офіційною назвою комунальне підприємство "Стадіон Карпати" займає площу понад 4 гектари. Він розташований у мальовничому куточку міста, неподалік від річок Тиса та Ріка. А збудований був ще у 1982 році, фактично мій ровесник. Вартість реконструкції за проектом близько 45 млн. грн. Фінансується об’єкт частково коштами міського бюджету, та в основному за рахунок Фонду соціально - економічного розвитку регіонів.

Після завершення реконструкції стадіон "Карпати" в Хусті, осмілюся заявити, стане одним з найкращих у Західній Україні, як спортивна арена з двома футбольними полями, повним комплексом легкоатлетичних споруд (400 метрова бігова доріжка, сектори для проведення змагань із стрибків у довжину, висоту, штовхання, метання тощо). Розглядається навіть питання щоб стадіон став олімпійською базою для підготовки збірних легкоатлетичних команд України. 

Адже місто Хуст знаходиться у самому серці Закарпаття, поруч із відомими на всю країну і не тільки курортами, є привабливим як туристичний центр із добре облаштованими готелями, турбазами та іншою необхідною інфраструктурою. Тут нагадаю, що і ремонтний бум на багатьох дорожніх об’єктах області і активні роботи по благоустрою самого міста тільки сприяють підвищенню його популярності і зараз, і в майбутні роки. 

Але ж повернемося до стадіону. Роботи по реконструкції розпочалися в минулому році. Було освоєно за 2016 рік майже 10 млн. грн. і планувалося, що об’єкт повністю реконструюють до завершення поточного, 2017 року. Не впевнений, чи вдасться це на 100%, усе залежить від погоди, фінансування, деяких інших технічних нюансів. Але вже завершеними є роботи на запасному футбольному полі з штучним покриттям, побудовані чотири спортивні майданчики (три волейбольні і гандбольний). На основному футбольному полі проводять дренаж і систему зрошення, прокладають атлетичні доріжки, триває реконструкція адміністративного корпусу, проводиться освітлення. 

Буде встановлено електронне табло. Новим стане центральний в’їзд, через який на стадіон зможуть потрапляти автобуси. Оновиться центральна трибуна і з’являться нові стаціонарні місця для глядачів в інших місцях. А спортмайданчики будуть універсальними з можливістю пристосування для різного призначення. 

Словом, справа рухається добрими темпами і в правильному напрямку.

До речі, тренування спортсменів і заняття фізкультурників різного віку на стадіоні попри роботи по реконструкції не припинялися. 

Мені теж дуже приємно, що не стояв осторонь цього процесу, використавши свій теперішній статус для лобіювання цієї справи серед однодумців в парламенті та урядових структурах. Готуюся разом із земляками вже скоро відвідувати спортивні заходи на готовому нашому красені стадіоні. 

Валерій Лунченко, народний депутат України.

Валерій Лунченко про реконструкцію Хустського стадіону "Карпати": “Фініш близько”

Валерій Лунченко про реконструкцію Хустського стадіону "Карпати": “Фініш близько”

Валерій Лунченко про реконструкцію Хустського стадіону "Карпати": “Фініш близько”


Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.