Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Громада Горінчева – проти будівництва ГЕС

Громада Горінчева – проти будівництва ГЕС

 

20 квітня у Горінчові на Хустщині відбулися чергові збори громади села щодо ситуації, яка склалася навколо планів побудувати чергову МГЕС в руслі гірської Ріки.

У Горінчові селяни вже вкотре зібралися для обговорення питання можливого будівництва міні-гідроелектростанції на річці Ріка біля населеного пункту. Люди стурбовані тим, що районна влада хоче видати дозвіл на будівництво, не зважаючи на протести. На зборах, які відбулися в місцевому Будинку культури, інтереси проектанта каскаду МГЕСів (Березово, Горінчово та Липча) в Хустському районі представив Ігнатко В.С., який презентував попередній детальній план-схему майбутнього розміщення енергогенеруючих об’єктів у руслі річки.
Обговорення пройшло емоційно та бурхливо і закінчилось одностайнім рішенням громади не давати дозвіл на розробку будь-яких документів, пов'язаних із будівництвом ГЕС та не погоджувати жодні рішення, пов'язані з гідроенергетикою. Окрім того, селяни заборонили навіть виносити на сесію сільської ради подібні питання.
Редакція ІА «Голос Карпат» надіслала голові Хустської РДА інформаційний запит із проханням висвітлити позицію адміністрації щодо даного питання та надати копії ряду документів, які стосуються потенційного майбутнього будівництва і, головне, копію протоколів громадських слухань, проведених у цих селах.
Очільник райдержадміністрації офіційно відповів, що детальні плани територій за межами населених пунктів під будівництво МГЕСів у трьох селах, розпорядження про виготовлення яких було видано у травні минулого року, на затвердження у Хустську РДА надані ще не були, отже, і земельні ділянки під будівництво теж не виділені. Також, як зазначив посадовець, в адміністрації приймають рішення виключно в інтересах громад, а також із урахуванням їхньої думки і позиції.
«Станом на сьогоднішній день детальні плани територій земельних ділянок на річці Ріка для будівництва малих гідроелектростанцій у селах Березово, Липча та Горінчово не затверджені.


Земельні ділянки, зазначені Вами у інформаційному запиті, ТОВ «Ріка Енерго» не виділені, тому Хустська райдержадміністрація не може надати Вам запитувані детальні плани», - зазначено у відповіді.
Під час проведення зустрічі найбільш винахідливі активісти запропонували представнику забудовника Ігнатко В.С. започаткувати інший бізнес – сміттєпереробку. Адже Хустський район, як і вся область, потопає у смітті саме через відсутність сучасних полігонів ТПВ та сміттєпереробних заводів. То ж ця діяльність, на їхню думку, була б, справді, корисною і для природи, і для місцевих громад, інформує «Голос Карпат».

 

Громада Горінчева – проти будівництва ГЕС
Громада Горінчева – проти будівництва ГЕС

скачать dle 12.0
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031