Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » 14 екранізацій, яким вдалося переплюнути книгу

14 екранізацій, яким вдалося переплюнути книгу

«Книга краще!» – найпопулярніший коментар до більшості екранізацій. Прийнято вважати, що кіно програє літературі в здатності розбурхувати фантазію людини, що занурюється у вигаданий світ письменника. Однак, коли за справу береться талановитий режисер, сюжет починає грати новими фарбами і іноді історія стає навіть цікавішою.
AdMe підготував  добірку гідних екранізацій, які змогли зробити первинну історію яскравіше і в чомусь навіть перевершили першоджерело.

1. Першому гравцеві приготуватися (2018)


Знятий за книгою: «Першому гравцеві приготуватися» Ернеста Клайна
Багато в чому Ернест Клайн написав книгу «для своїх», з величезною кількістю посилань до старих ігор і поп-культури 1980-х. Фільм Стівена Спілберга наділив сюжет про повне занурення в комп’ютерну гру, пошуку скарбів всередині неї і протистоянні системі в більш зрозумілу і логічну форму. Він віддав данину поваги і іншим популярним сюжетам: ви точно дізнаєтесь, наприклад, відсилання до фільмів «Термінатор-2: Судний день», «Сталевий гігант», «Назад в майбутнє», «Сяйво», «Кошмар на вулиці В’язів» і іншим . Візуальне втілення вийшло вище всяких похвал, і алюзії спрацювали на всі 100%.
Рейтинг IMDb – 7,6

2. Світло між двох океанів (2016)


Знятий за книгою: «Світло в океані» Марго Стедман
Книга Марго Стедман є прекрасним зразком драми: тут вам і теми любові, і сімейна історія, і важкий вибір героїв. Однак багато читачів також відзначають надмірну мелодраматичність, сентиментальність і штучність сюжету. Режисерові Дереку Сіенфренсу вдалося позбутися від недоліків сюжету і ідеально передати характер головних героїв (Алісія Вікандер і Майкл Фассбендер). Автор книги була на прем’єрі фільму і розповідала потім, що проплакала весь вечір після: настільки її вразила екранізація.
Рейтинг IMDb – 7,2

3. Американські боги (2017 -…)


Знятий за книгою: «Американські боги» Ніла Геймана
Роман Ніла Геймана про співіснування в сучасній Америці старих і нових богів і їх боротьбі за виживання прекрасний і багатогранний, але сплутаність і туманність оповідання здатні відлякати «недосвідченого» читача. Серіальна адаптація вийшла куди більш дружелюбною: натяки на справжню сутність персонажів прозоріші, відсилання до міфології наочніші, а образи всіх героїв б’ють прямо в ціль. В одному з інтерв’ю Ніл Гейман навіть зізнався, що в наступний раз, коли він буде писати про Містері Середі, перед його очима буде Іен Макшейн, а Лора Мун тепер виглядає для нього як Емілі Браунінг.
Рейтинг IMDb – 8,1

4. Белль і Себастьян (2013)


Знятий за книгою: «Белль і Себастьян» Сесіль Обрі
Чудова, позитивна книга Сесіль Обрі про пригоди хлопчика Себастьяна і піренейської гірської собаки Белль хоч і відрізнялася деякою шаблонністю персонажів, але стала прекрасним першоджерелом для однойменного фільму. Зачаровують пейзажі, приємна музика, світла добра історія (незважаючи на те що дія відбувається під час війни) – все це склало чудову сімейну картину з числа тих, яких нам так не вистачає іноді серед блокбастерів.
Рейтинг IMDb – 6,9

5. Горіння (2018)


Знятий за книгою: «Спалити сарай» Харукі Муракамі
Першоджерело цього фільму – невелика лірична замальовка, в якій майже немає дії. Корейський режисер Лі Чхан Дон на цій основі зумів розвернути глибокий психологічний детектив про взаємини трьох молодих людей з елементами драми і навіть трилера. Безліч підтекстів – психологічних, соціальних і навіть політичних – зробили фільм схожим на головоломку (деякі критики навіть порівняли його з «Малхолланд Драйв» Девіда Лінча) і принесли йому рекордно високі оцінки критиків на 71-му Каннському фестивалі.
Рейтинг IMDb – 7,7

6. Воно (2017)


Знятий за книгою: «Воно» Стівена Кінга
Атмосферність і напруга – ось що додала екранізація 2017 року до сюжету культового роману Стівена Кінга. У Андреса Мускетті вийшов добротний класичний фільм жахів про давнє зло, що орудує в маленькому місті, без річок крові, але з цікавим, незатягнутим і послідовним сюжетом, при цьому шанобливо ставиться до оригіналу. Особливо варто відзначити чудову гру Білла Скарсгарда, чий образ клоуна Пеннівайза вийшов настільки переконливим, що актор налякав і навіть довів до сліз юних колег з першою появою на майданчику в гримі.
Рейтинг IMDb – 7,4

7. Мисливець за розумом (2017 -…)


Знятий за книгою: «Мисливець за розумом: В елітній команді слідчих ФБР» Джона Дугласа і Марка Олшейкера
Що й казати, мемуари колишнього агента ФБР, який працював над методиками складання психологічного портрета маніяків, – цікавий, але вкрай специфічний матеріал, занурення в який витримає далеко не кожен. Однак, коли за постановку береться Девід Фінчер,  розповідь роману перетворюється у відточений, хоч і неквапливий трилер з повним зануренням в сюжет, атмосферу і характери героїв, а також з традиційними для цього режисера чудовою операторською роботою і безліччю загадок і хитросплетінь.
Рейтинг IMDb – 8,6

8. Вуличний кіт на прізвисько Боб (2017)


Знятий за книгою: «Вуличний кіт на ім’я Боб і як він врятував мені життя» Джеймса Боуена
Книга про зворушливу дружбу вуличного музиканта і кота, буквально врятувала Джеймса від наркозалежності, була переведена на більш ніж 30 мов і провела понад 76 тижнів на вершині списку бестселерів The Sunday Times.  Відмінна екранізація з красивою «картинкою», колоритними акторами і чудовою музикою змогла вдихнути нове життя в цю історію. Цікаво, що з’являється у фільмі кіт і є той самий Боб, а його господар – Джеймс Боуен – знявся в епізоді, де бере автограф і дякує за книгу свого героя.
Рейтинг IMDb – 7,4

9. Зникла (2014 року)


Знятий за книгою: «Зникла» Гілліан Флінн
«Зникла» – роман Гілліан Флінн, своєю екранізацією відкрив письменниці дорогу в сценаристи Голлівуду. В інтерпретації Девіда Фінчера вийшов потужний від початку і до кінця психологічний трилер з елементами драми, за розвитком якого хочеться спостерігати до кінця, щоб зрозуміти, хто в цій здавалася спочатку банальної сімейної історії вбивця, а хто – жертва. І навряд чи вийде розібратися швидко: несподівані сюжетні твісти не раз виб’ють грунт у вас з-під ніг.
Рейтинг IMDb – 8,1

10. Життя Кабачка (2016)


Знятий за книгою: «Автобіографія Кабачка» Жиля Періс
Незвичайна, проста лялькова анімація – це те, що остаточно перетворює недитячу історію про осиротілих хлопчика в трохи сюрреалістичну драму з чорним гумором. При цьому дивацтва лише відтіняють сюжет – до самої кінцівки мультфільм залишається простим, зворушливим і світлим, хоч і сумним. «Життя Кабачка» заслужено отримала номінацію на «Оскар» у 2017 році як кращий анімаційний фільм.
Рейтинг IMDb – 7,8

11. Зінакшений вуглець (2018 -…)


Знятий за книгою: «Модифікований вуглець» Річарда Моргана
Річард Морган випустив свій роман про розслідування вбивства в світі, де особистість можна скопіювати, оцифрувати і зберегти на носії, в далекому 2002 році, зберігши стилістику 90-х. У його книзі було багато дії, бійок, зброї і крутих персонажів. Сценаристи Netflix в телеадаптаціі постаралися на славу: вони дописали лінії багатьох героїв, додали колоритних нових, зробили сюжет більш логічним (не втративши при цьому в драйві), а доповнили враження продумані візуальні ефекти. Саме вони остаточно перетворили середній фантастичний бойовик в приголомшливо красивий кіберпанк.
Рейтинг IMDb – 8,2

12. У полоні стихії (2018)


Знятий за книгою: «Червоне небо вранці над морем. Реальна історія кохання, втрати і виживання »Темі Ешкрафт
Книга, написана дійсно після пережитого одиночного дрейфу у відкритому морі Темі Ешкрафт, грішить деякою сухістю у викладі подій. В кіноверсії Балтазара Кормакура історія отримує обсяг і фарби. Відмінна гра Шейлін Вудлі і Сема Клафліна змушує співпереживати героям. І це незважаючи на те, що протягом зйомок майже вся знімальна група, за словами Шейлін, сильно страждала від морської хвороби: 90% фільму знімали у відкритому морі, в двох годинах ходу від берега. В результаті вийшов міцний сплав з фільму-катастрофи і мелодрами з приголомшливо красивими пейзажами.
Рейтинг IMDb – 6,6

13. Фантастичні звірі і де їх шукати (2016)


Знятий за книгою: «Фантастичні звірі і де їх шукати» Джоан Роулінг
Це видання – довідник чарівних істот без сюжетної лінії – було випущено в благодійних цілях як додаток до серії про Гаррі Поттера. Однак на його основі виникла нова чудова історія про світ магії і Гоґвортсу до Гаррі Поттера, яка розкриває цей всесвіт з іншого боку і глибше занурює глядача в її історію і атмосферу. Спочатку передбачалося, що перший фільм стане початком трилогії. Однак в 2016 році творці серії підтвердили, що буде цілих 5 частин і всіма сценаріями буде займатися особисто Джоан Роулінг.
Рейтинг IMDb – 7,4

14. Містер Мерседес (2017 -…)


Знятий за книгою: «Містер Мерседес» Стівена Кінга
Книгам майстра жахів далеко не завжди щастить на екранізації: в 2 випадках з 3, як правило, виходить непримітне прохідне кіно. Але першого досвіду Кінга в жанрі крутого детектива (далеко не кращоого в його творчості) про протистояння детектива старого гарту у відставці і молодого психопата-хакера пощастило. Творці серіалу дуже дбайливо обійшлися з оригіналом, зуміли зберегти його дух і атмосферу, а внесені зміни лише зробили сюжет більш цілісним і цікавим. До мурашок переконливий Гаррі Тредевей і, як завжди, органічний в ролі бувалого копа Брендан Глісон – ще дві причини звернути увагу на цей серіал.
Рейтинг IMDb – 8
А як вважаєте ви: які фільми змогли зламати стереотип і вийшли навіть яскравіше першоджерела?

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031