Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Музична терапія.

Музична терапія.Про благотворний вплив музики знали ще в глибоку давнину.
Першим оцінив лікувальну дію звуків Піфагор. Він же, до речі, і запропонував поняття "музичної медицини". Одні мелодії великий вчений використовував "щоб лікувати пасивність душі, щоб не втрачала вона надії і не оплакувала себе", інші мелодії - "проти люті і гніву, проти помилок душі".

Історії відомі випадки, коли музика творила справжні дива. У XVI столітті в Італії, наприклад, населення декількох великих провінцій охопила надзвичайна психічна епідемія. Тисячі людей впадали в глибоке заціпеніння, застигали в нерухомості, переставали їсти і пити. Всі ці люди були одержимі переконанням,що вони укушені отруйним тарантулом. Зі стану заціпеніння хворих виводила тільки особлива танцювальна музика, що починалася з дуже повільного ритму і поступово прискорювалася до шаленої танцювальної мелодії. Саме так з‘явилася відома всьому світу тарантела.

У XIV столітті Західну Європу охопила грандіозна епідемія знаменитого віттового танцю. Вулицями міст і селищ вешталися люди несамовито сіпаючись, вони викрикували незрозумілі звуки та непристойності, падали з піною біля рота. Епідемія швидко припинялася лише там, де владі вдавалося вчасно викликати музикантів-інструменталістів, що грали повільну та заспокійливу музику.

Як з’ясувалося пізніше, музику наш мозок сприймає одночасно обома півкулями: ліва півкуля відчуває ритм, а права - тембр і мелодію. Найсильніше впливає на організм людини - ритм.

Ритми музичних творів лежать в діапазоні від 22 до 4 коливань в секунду, що дуже близько до частоти дихання і серцебиття. Організм людини, слухача музики, підстроюється під неї. В результаті піднімається настрій, працездатність, знижується больова чутливість, нормалізується сон, відновлюється стабільна частота серцебиття і дихання. До речі, музика благотворно діє не тільки на людину, а й на тварин і навіть на рослини.

Яка ж музика діє на нас найбільш корисна для нас? Як з'ясували психологи, психотерапевти, це, перш за все, класичні твори. Причому від кожної конкретної хвороби допомагають конкретні композиції.

Ось кілька прикладів. Заспокоїтися допоможуть "Колискова" Брамса, "Світло місяця" Дебюссі, "Аве Марія" Шуберта, мазурки і прелюдії Шопена, вальси Штрауса. "Місячна соната" Бетховена, "Італійський концерт" Баха позбавлять від дратівливості. Кров'яний тиск і серцеву діяльність приведе в норму "Весільний марш" Мендельсона, "Ноктюрн ре-мінор" Шопена і "Концерт ре-мінор" для скрипки Баха. Від безсоння позбавлять "Пер Гюнт" Гріга, "Сумний вальс" Сібеліуса.


скачать dle 12.0
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


«    Квітень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30