Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Як навчитися слухатиБільшість людей слухає не з наміром зрозуміти, а з наміром відповісти.
Стівен Кові
Якщо ти звик усе життя давати розумні поради, нав'язувати свою думку, мудрувати, перебивати і домінувати в розмовах, то спробуй закрити рот хоча би на секунду і послухай уважно.

Якщо твій співрозмовник розмовляє, це ще не означає, що це твій час подумати, що сказати далі. Це шанс знайти з ним зв'язок, зрозуміти його, показати, що тобі не все одно і що ти приділяєш йому всю свою увагу. Не смій копатися в скарбничці пам'яті, щоб знайти схожий спогад. Не смій відлітати на іншу планету і думати про те, чим ще ти міг би займатися у цей момент. І вже тим більше не смій заглядати в телефон!

Ось як це робити:

Виріши, як ти хочеш поводитися

Уяви собі, яким другом/партнером/батьком/працівником/членом сім'ї ти хочеш бути. Навіть якщо ти все ще дуже далекий від свого ідеалу, розберися, яким би тобі хотілося стати. Твоя задача - поводити себе як можна більш схоже на версію твого ідеалу. Згадай близького або знайомого, який вміє слухати, і почни копіювати його поведінку. При кожній нагоді питай себе "Чи став я іншим (і т.д.), яким дійсно хочу бути?" Якщо твоя відповідь "ні", почни діяти інакше!

Зберігай зоровий контакт

Дивись на свого співрозмовника. Це зовсім не важко. Відклади свій телефон у сторону, відключися від світу навколо і зосередься на людині поруч із тобою. Дивись на її обличчя, особливо на рот і очі. Нікому не подобається розмовляти з людиною, яка на тебе не дивиться. Починаєш гадати, чи дійсно тебе слухають, чи дійсно їй не байдуже те, що ти кажеш?

У деяких випадках такі здогади можуть перерости в думку "Краще я взагалі не буду нічого говорити". Ти ж цього не хочеш, правда? То ж дивися їй в очі. Твоя увага - найцінніше, що ти можеш запропонувати своєму співрозмовнику.

Покажи співрозмовнику, що ти його слухаєш

Кивай, посміхайся, смійся, будь відкритим. Не забувай говорити "ммм", "мгмм", "так". Не перестарайся, інакше це почне звучати так, ніби ти чекаєш першої-ліпшої можливості, щоб перебити людину і продовжити розмову самому. Достатньо зробити це всього пару раз, щоб твій співрозмовник відчував твою увагу і бачив, що ти його слухаєш.

Роби паузу, перш ніж почати говорити

Перш ніж спробувати вставити свої п'ять копійок, як тільки твій співрозмовник замовк, зупинись і зроби паузу. Інколи така пауза може здатися вічністю, але тобі доведеться спробувати. Заради твого ж блага і блага твоїх стосунків. Це не тільки допоможе тобі позбутися поганої звички, а й дасть твоєму співрозмовникові шанс продовжити свою думку в разі, якщо він її ще не закінчив (а він, швидше за все, ще не закінчив).

Став питання

Будь ласка! Коли збираєшся розповісти історію, поділитися досвідом чи перевести розмову на себе - запитай. Роблячи це, ти даєш співрозмовнику дозвіл продовжувати розмовляти. Це демонструє, що ти залучений у розмову, а не просто чекаєш своєї черги продовжити бесіду.

Захоплююча розмова завжди набагато приємніша для всіх її учасників. Якщо ти будеш проявляти до людей щирий інтерес, у тебе буде набагато більше шансів, щоб тебе пам'ятали, цінували і любили.

Стеж за тим, щоб не перебивати співрозмовника

Ми всі отримуємо гострі відчуття, коли висловлюємо себе так, як нам подобається. Багато висловлюють себе через розмову. Ми домінуємо в бесідах, які приносять нам задоволення, і робимо це так часто, що це перетворюється в звичку.

Для епічних історій і мильних опер завжди є свій час і місце, і якщо вони з'являються у кожній твоїй розмові, тобі потрібно терміново закрити рот і знайти "золоту середину". Тобі доведеться позбутися цієї шкідливої звички. Швидше за все, що спочатку ти будеш зважати на свої недоліки тільки "пост-фактум", тому що дієш на авто-пілоті.

Зверни увагу на те, які почуття відчуваєш, коли дуже хочеш перебити співрозмовника і заговорити самому. Відпусти це бажання і знову зверни увагу на його слова. Те, що ти відчуваєш сильне бажання перебити, ще не означає, що потрібно це робити.

Подумай, наскільки цінна історія або думка, яку ти хочеш озвучити

Якщо у тебе вийде зупинитися перш, ніж ти почнеш говорити, подумай, як твої слова відіб'ються на розмові. Можливо, це буде тобі тільки в плюс. Можливо, тобі довелося отримати досвід, який буде корисно почути твоєму співрозмовникові. Прекрасно.
Але якщо ти збираєшся в черговий раз повторити стару історію, яка потрібна тільки для того, щоб зберегти тебе в центрі уваги, тобі пора переоцінити свої наміри. Запитай себе: "Чи буде те, що я зараз скажу, корисним або позитивним?" Якщо твоя відповідь "так", то вперед. Якщо відповідь "ні", то краще постав своєму співрозмовнику будь-яке питання.

Тренуй свій "слуховий м'яз"

Якщо тобі дуже важко слідувати цим правилам, нагадай собі про причини, за якими ти захотів навчитися слухати. Регулярно дотримуючись цих порад, ти позбудешся від старих звичок і створиш для себе нові. Вибери людину, якій хочеш приділяти більше уваги, і користуйся кожною розмовою, щоб вчитися слухати і тренувати свої "слухові м'язи".
Не думай, що все вийде з першого разу. Щоб навчитися, тобі знадобиться час, дисципліна і багато продуманих пауз. Але повір - стосунки, які ти тим часом будеш розвивати, того варті!
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.